Leave Your Message
010203040506070809

нашите клиентиДобредојдовте да соработувате со нас

17fd5
19r56
219 кубика
221o2
243ев
кооперативен партнер1
кооперативен партнер2
кооперативен партнер3
кооперативен партнер4
кооперативен партнер5
17fd5
19r56
219 кубика
221o2
243ев
кооперативен партнер1
кооперативен партнер2
кооперативен партнер3
кооперативен партнер4
кооперативен партнер5
кооперативен партнер6
кооперативен партнер7
кооперативен партнер8
кооперативен партнер9
кооперативен партнер10
кооперативен партнер11
кооперативен партнер12
кооперативен партнер13
кооперативен партнер14
кооперативен партнер15
1r44
2bwr
3k8z
4qo4
6оо8
8 мм
97jz
10к0
13cz8
14 не
16 метри
17fd5
19r56
219 кубика
221o2
243ев
кооперативен партнер1
кооперативен партнер2
кооперативен партнер3
кооперативен партнер4
кооперативен партнер5
17fd5
19r56
219 кубика
221o2
243ев
кооперативен партнер1
кооперативен партнер2
кооперативен партнер3
кооперативен партнер4
кооперативен партнер5
ad778e34-3844-45f7-a7a4-d0c65035f9ednkq
654b2418jk
ad778e34-3844-45f7-a7a4-d0c65035f9ednkq
654b2418jk
8f7e4d1b-45e1-4ace-b0b1-025d7f9e9da1v9g
695c615f-6e93-47cb-88ff-da7611c00fdc51x
16131078-3c9d-4b97-bb17-7e0d33194dcbmy1
ad778e34-3844-45f7-a7a4-d0c65035f9ednkq
654b2418jk
ad778e34-3844-45f7-a7a4-d0c65035f9ednkq
654b2418jk

за насЕкспертот за лиење од нерѓосувачки челик

  • Центрифугално лиење
  • Леење со песок
  • 3D Печатење
Weizhen Hi-Tech, врвна леарница за нерѓосувачки челик од Кина, стои како едногласен избор меѓу водечките светски играчи во индустријата за сепарација, процесно инженерство, ракување со течности и енергетска индустрија. Нашата експертиза во производството на големи, сложени одлеаноци од нерѓосувачки челик ни донесе над 60% од уделот на светскиот пазар во сегментот на садот за центрифугирање на декантер, а ние продолжуваме да го шириме нашиот дофат во обезбедувањето основни компоненти за системи за пумпа и вентили, машини за пулпа и хартија, како и десалинизација на морската вода, морска и офшор индустрии. Нагласувајќи ја одржливоста и грижата за животната средина, Weizhen е посветена на иновативни практики кои ги исполнуваат највисоките индустриски стандарди.
научи повеќе

НАШИТЕ ГЛАВНИ ПРОИЗВОДНИ ЛИНИИ

Weizhen нуди широк асортиман на компоненти и делови од нерѓосувачки челик за центрифугално леење и леење песок со прилагоден хемиски состав и дизајн. Нашите високопрофесионални инженери се секогаш подготвени да им помогнат на клиентите да ги добијат вистинските производи за леење од не'рѓосувачки челик, без разлика дали се работи за сад за леење, барабан за сепаратор, работно коло, ротор или завртување на пумпата, тело на вентил или куќиште од нерѓосувачки челик.

ПРИМЕНА

Деловите и компонентите за лиење од не'рѓосувачки челик се клучни за многу индустриски машини и опрема со тешки барања. Овие делови се широко користени во индустријата за машини за сепарација, пумпа и вентил, машина за пулпа и хартија, енергетска опрема, поморска и офшор опрема.

решение

Weizhen има долгогодишно искуство и длабоки индустриски познавања во индустријата за лиење од нерѓосувачки челик. Комплексните делови за лиење од не'рѓосувачки челик може да се произведуваат со центрифугално леење, песок или да се комбинираат со 3D печатење со песок за да се постигнат најдобри посакувани перформанси. Weizhen обезбедува приспособени решенија со можности за топење, леење, термичка обработка, обработка и тестирање во куќата, сè насочено кон помагање на клиентите да ги оптимизираат перформансите на нивната опрема.
Слики од РЕШЕНИЕ дел 6г

Топење и рафинирање

+
Прилагодени опции за материјали со внатрешни печки за топење со средна фреквенција и печка за рафинирање AOD.

Центрифугално лиење

+
Лидер во индустријата во центрифугално лиење од нерѓосувачки челик во големи дијаметри со големо искуство и индустриско знаење.

Леење со песок

+
Експерт за леење песок на делови од нерѓосувачки челик со големи димензии до 15000 кг по леење.

CNC обработка

+
Целосно поставени способности за CNC обработка кои се справуваат со сечење, дупчење, досадување, глодање, вртење, мелење, полирање итн.

Прилагодување на материјалот

+
Способностите за топење и рафинирање во куќата овозможуваат Weizhen да обезбеди широки приспособени опции за материјали.

R&D и проверка на квалитетот Weizhen тесно соработува со водечки светски производители на машини и опрема. Тимот од инженери на Weizhen разбира дека стабилните и одличните перформанси на производот се клучни за успехот на нашите клиенти. Weizhen користи најнова технологија и систем за управување со квалитет за да се осигура дека нашите производи се сигурни и ги исполнуваат највисоките стандарди.

01

Експертски тим

Професионален тим со 5 експерти од консултантската индустрија и 40 + инженери со полно работно време.
02

Изготвувач на индустриски стандарди

Главен изготвувач на националните индустриски стандарди за чаши со центрифуги со декантер.
03

Технологија и иновации

Добавувач на приспособени решенија. Силни иновативни способности со над 30 патенти.
new_rd_img2axl
04

Систем за управување со квалитет

Целосно сертифициран со системот за управување со ISO9001, ISO14001, ISO19600, OHSAS18001.
05

Целосна контрола на квалитетот на процесот

Целосен онлајн систем за проверка и контрола на квалитетот од материјали до финални производи.
06

НДТ тестирање

Сите производи за леење се целосно тестирани пред пратката, вклучувајќи хемиски и физички својства, PT, RT, UT итн.

Вести и информации

Приказ на вести

Контактирајте не

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАК

За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ние ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

Прашај сега